Do noci byl na hřišti, hrával se staršími a dnes vyhrál NHL

BRATISLAVA. Poslední krok Mariána Gáboríka na cestě k zisku Stanley Cupu napjatě sledovali jeho bývalí spoluhráči, trenéři i množství fanoušků. Zatímco máma Silvia s otcem Pavlem se těšili z úspěchu svého syna v Los Angeles živě, jeho starší bratr Branislav s dcerou a přáteli si po dramatu připili na lodi v Chorvatsku.

“S bratrem jsme si vyměnili pár esemesek. Byly to zase pořádně nervy, v prodloužení jsem trpěl, ačkoli jinak prožívám hokejové zápasy dost klidně.Bratra musím pochválit, hrál v pohodě, nezdál se mi nervózní, klíčové situace řešil zrálo takticky, “řekl pro SME 41-letý Branislav Gáborík, který je manažerem rodinného podniku MG aréna v Trenčíně.

Před téměř deseti lety se tréninkový stadion rozhodl postavit dnes čerstvý vítěz Stanley Cupu na vlastní náklady. Pomohlo mu město Trenčín. Pozemek v tehdejší hodnotě kolem pěti milionů korun mu poskytlo za symbolickou korunu.

“Marián chtěl od malička vyhrávat. Vždy a vše. Zda šlo o hokejbal, fotbal, házenou. Kromě hokeje se vždy ptal do branky, kde byl velmi pohyblivý.Byl jsem o osm a půl roku starší, ale vždy se motal v naší partii, snažil se věkově starším klukům vyrovnat, “dodal bratr Branislav.

Gáboríkovci bývaly do Marianově tří let na sídlišti na Sihoti, když otec dokončil rodinný dům přestěhovali se do čtvrti za mosty.

“I tam se do noci hrával hokejbal. Na opravdové hokejové tréninky na ledě se těšil, ačkoliv byly vždy brzy ráno. A to se později stalo hlavním důvodem proč se sám rozhodl postavit tréninkovou halu, “říká Branislav Gáborík, po kterém nosí přezdívku brambory i mladší Marián.

Původně ji vymyslel Pavel Bratranec, tělocvikář a trenér v hokejové škole na Hodžové ulici, Braňovi. Když po letech spatřil v tělocvičně mladšího Mariána, automaticky se stal brambory i on.Podobně jako bratří Mariána či Marcela Hossy volají v Trenčíně Fery po otci Františkovi.

Mama Silvia Gáboríková říkala, že vždy se chtěl dotáhnout na Branislava, který však s hokejem skončil v 22 letech. Branislav říká, že mladší bratr se hrával na Petra Bondra.

“S Mariánem jsem sedával ve společné lavici ve škole.Když mi po zápase telefonoval, že si konečně zvedl nad hlavu Stanley Cup a řekl, že tomu stále nemůže uvěřit, měl šťastný hlas jako Pokračování článku patří k prémiovému obsahu Sme.sk I vy můžete být jeho předplatitelům Roční předplatné 29 € Objednat Ušetříte až 17 , 80 € v porovnání s měsíčním předplatným Čtvrtletní předplatné 9,90 € Objednat Ušetříte 1,80 € ve srovnání s měsíčním předplatným Měsíční předplatné od 0,98 € Objednat Cena 0,98 € platí pro nové předplatitele první měsíc. Další měsíce jsou za standardní cenu 3,90 €.Už mám předplatné – přihlásit se S předplatným získáte: neomezený přístup k obsahu Sme.sk, Korzar.sk a Spectator.sk více než 20-letý archiv Sme.sk čtení a rozhovory z příloh TV OKO / TV SVĚT, Víkend a Fórum neomezený počet diskusních příspěvků neomezený přístup k videím a Slovenské filmem na Sme.sk dostupné na PC av aplikacích Android a iPhone Pokračování článku patří k prémiovému obsahu Sme.sk Odemknout tento článek 0,50 € Odemknout Po zaplacení se článek o několik sekund odemkne a můžete pokračovat v čtení Roční předplatné 29 € Objednat Ušetříte až 17,80 € ve srovnání s měsíčním předplatným Měsíční p redplatné 3,90 € Objednat Už mám předplatné – přihlásit se S předplatným získáte: neomezený přístup k obsahu Sme.sk, Korzar.sk a Spectator.sk více než 20-letý archiv Sme.sk čtení a rozhovory z příloh TV OKO / TV SVĚT , Víkend a Fórum neomezený počet diskusních příspěvků neomezený přístup k videím a Slovenské filmem na Sme.sk dostupné na PC av aplikacích Android a iPhone