Tim Thomas uvažuje o roční pauze: Příčinou má být rodina

BOSTON – Jeden z nejlepších brankářů současnosti v NHL Tim Thomas vážně uvažuje o roční pauze. Gólman Bostonu Bruins a spoluhráč Zdeno Chára chce přerušit kariéru pro rodinné důvody a částečně i pro zdravotní problémy. O pohnutkách pro své rozhodnutí veřejně mluvit nehodlá.

Zprávu o překvapivém kroku Thomase pro zámořské média zprostředkoval generální manažer “medvědů” Peter Chiarelli. “Jsem zklamaný, ale takové věci se stávají a musíte se naučit vyrovnat s nimi.Když vám někdo předloží rodinné důvody, ty musíte respektovat, “ cituje oficiální portál NHL Chiarelliho, který situaci přirovnal k případům jiných hvězdných hráčů Dominikovi Haškovi, Teemu Selänneho či Scotttovi Niedermayer. Osmatřicetiletý Thomasovi zbývá rok do vypršení smlouvy a platový strop Bostonu ovlivní příští sezoně částkou 5 milionů dolarů nezávisle na tom, zda bude hrát, nebo se rozhodne ji vynechat.Chiarelli potvrdil i to, že brankář hovořil io svém celkovém vyčerpání, držitel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče minulého play off chytal za poslední dvě sezóny v 148 soutěžních duelů, což je pro brankáře extrémně vytížení.

Správa je velkou komplikací i pro Chiarelliho, který se tak musí postavit k týmové dvojce Finovi TUUK Rask zřejmě úplně jinak. Rask také představoval spolehlivého strážce branky v posledních sezónách, ale stane se k 1. červenci neomezeným volným hráčem. Pokud ho vedení Bruins nepodepíše do tohoto data, bude si moci vybírat z nabídek jiných klubů.Týmovou trojkou je 26letý Rus Anton Chudobín, ten však bv NHL rozsáhlé zkušenosti ještě nemá, protože naskočil pouze do 7 setkání v nejkvalitnější lize světa.

V úvahu přichází i trejd Tima Thomase, Bruins by ho potřebovali pro snížení zatížení platového stropu, ale výměně hráčů za “zajíce v pytli” zřejmě hodně klubů ze zbývající dvadsaťdeviatky nakloněných nebude. Při Thomasově věku je totiž možné, že po roční pauze se už do soutěžního kolotoče brankář nevrátí. “Vše závisí na sportovce. Na první pohled je třeba říci, že pro 38-letého hráče bude těžké vrátit se po vynechání celé sezóny.Ale například navrátilec po roční pauze, v době rozhodnutí 37letý Hašek to dokázal a měl v Detroitu i Ottawě solidní čísla i poté, “ analyzoval Chiarelli.

Sponzorem příspěvku je výrobce nábytku, které nabízejí produkty, jako jsou, například dětská matrace