Trenčan čeká odveta v LM. Pokusíme se o zázrak, tvrdí trenér

Konec v 2. předkole Ligy mistrů si však nepřipouštějí a přestože v prvním zápase podlehli rumunského mistru doma 0: 2, v odvetě se chtějí pokusit o malý zázrak. Sestřih prvního zápasu. video //www.youtube.com/embed/vyHaXzDBPjM

Trenér Martin Ševela věří, že nepřítomnost fanoušků na Národním stadionu v Bukurešti pomůže spíše jeho svěřencům, kteří by se po vstřelení úvodního gólu přiblížili k naplnění svého snu. Chtějí vstřelit první gól.

Ani nelichotivý výsledek z prvního duelu nesrazil Trenčan do kolen. Před zápasem mají proto pozitivní vyhlídky.

“Musíme jít do setkání optimisticky naladěni, jinak by to nemělo cenu. První zápas jsme sice prohráli 0: 2, ale co se týče samotného průběhu, přesvědčili jsme se, že s Rumuny můžeme hrát otevřenou partii.Držení míče bylo na naší straně stejně i více střeleckých pokusů, rozhodli však detaily. Pokud by se nám podařilo vstřelit první gól v odvetě, šance bude větší a práce hlavy našich i soupeřových hráčů úplně jiná.Za tímto účelem půjdeme do setkání, “ozřejmil pro TASR trenér Ševela.

V případě postupu čeká AS lepší z dvojice mezi gruzínským FC Dila Gori a srbským Partizanem Bělehrad (první zápas 0: 1).

Středeční setkání se odehraje bez diváků, neboť Evropská fotbalová unie (UEFA) potrestala rumunský klub za rasistické chování jeho fanoušků ještě na konci února tohoto roku.

Trenčan je však samotný Národní stadion dobře známý, protože před dvěma lety na něm odehrály odvetný souboj 3. předkola EL s Astrou Giurgiu. AS prohrál v prvním duelu doma 1: 3, ale v závěru odvety vedl 2: 1 a bylo blízko k vynucení si prodloužení. Duel nakonec skončil remízou 2: 2.

“Ani tehdy jsme nešli v poraženecké náladě.Jelikož zápas se bude hrát bez diváků, hráči budou moci slyšet mé pokyny. Akustika je tam velmi dobrá. Budu se jim snažit pomoci alespoň zpoza čáry, důležité však bude, aby předvedli svou kvalitu na hřišti, “dodal ambiciózní kouč. Domácí ligu začali výhrou

generálka na odvetný duel v Bukurešti absolvovali Trenčan v sobotu v Michalovcích. V prvním fortunaligovom kole sice triumfovali na půdě nováčka 1: 0, s hrou však trenérské duo Ševela – Ivan Vrabec spokojeny nebylo.

“Každé jedno vítězství potěší, ale důležitý je výkon. Nebylo to optimální, v porovnání s prvním duelem se Steaua to byl diametrálně odlišný zápas.Budeme muset zlepšit všechny komponenty naší hry, abychom mohli pomýšlet na úspěch v Lize mistrů, “dodal Ševela.

Tomu by v Bukurešti měly být k dispozici všichni hráči, menší problémy měl jen nigerijský záložník Ibrahim Rabiu, kterému v pátek skončil mohamedánský postní měsíc ramadán.

“Z jeho pohledu může být tento týden kritičtější, dokud naběhne na klasický systém, že přes den může pít a jíst. Není natolik energický, jak bychom chtěli. Ostatní hráči jsou však v pořádku. “Trenér udělá změny

Trenčín ukázal v prvním vzájemném zápase svou ofenzivní tvář, menší zkušenost na evropských trávnících ho však stála lepší výsledek.V odvetě bude proto o postup bojovat zřejmě pozměněna základní jedenáctka.

“Jsem rozhodnut, že udělám změny. Bude důležité, jak budou hráči pracovat na tréninku. Mnohdy se mi stalo, že jsem už den – dva před utkáním byl rozhodnut o sestavě, trénink mi však ještě výrazněji napovídal. změny určitě chystám, ale až samotná středa ukáže, která jedenáctka půjde do toho, “uvedl na margo změn trenčínský kouč.

Zkušenější rumunský šampion bude mít v odvetě vše ve vlastních rukou. Přestože mu bude chybět “dvanáctý hráč” z tribuny, s výsledkem 2: 0 má ideální výchozí pozici na postup.Trenčan však nesložili zbraně a odvetu vnímají jako možnost poprat se o naplnění svého snu.

“První poločas máme za sebou, ale ne úspěšně, prohráváme o dva góly. Proto musíme jít do utkání ofenzivně naladěni a hráčů na to budeme připravovat. Bude důležité, aby tomu věřili, že můžeme být úspěšní. Rumuni se nemají kam tlačit, ačkoliv mají velmi dobrý přechod do útoků. Pokud však existuje šance, půjdeme se o ni poprat. Pokusíme se o malý zázrak, “dodal Martin Ševela.

Výkop středečního duelu je na programu o 20.30 SELČ. Na Národním stadionu v Bukurešti ho povede Polák Pawel Raczkowski.