VIDEO Senica vítězem päťgólový přestřelky: Sérii bez prohry neukončila ani Dukla

SENICA – Fotbalisté FK Senica v nejvyšší domácí soutěži Fortuna lize 2014/2015 táhnou už sedmizápasové šňůru bez prohry. Natáhli ji v pátečním 13. kole proti Banské Bystrici, ačkoli zaostávaly 0: 1, ale nakonec zvítězili 3: 1. “Záhoráci” naposledy nebodovali 15. srpna na půdě bratislavského Slovanu (1: 4).Jiné starosti má Banská Bystrica, která potřetí po sobě tahala za kratší konec.

v predohrávke 13.kola se v prvním dějství bylo na co dívat. Obě mužstva chtěli hrát fotbal a jako první se do šancí dostali hosté. Dvakrát byl v zakončení Dolní, ale cestu do sítě si našla míč až v 23. minutě, kdy se po rohu dostal k odražené míči Peňaška a z pětky překonal Sully – 0: 1. Postupně převzali otěže zápasu do rukou Záhoráci a zejména v závěru poločasu měli několik gólových možností. O vyrovnání se postaral v 29. minutě Kalabiška, který si pěkně naběhl na jemný centr Chvátala a překonal Budínský. Pak se do ojedinenej šance hostí dostal po brejku Ľupták, mířil však nad.Silná závěrečná Pětiminutovky poločasu priniela Senici další možnosti – Hušek hlavičkoval úplně sám “koníčkem” nad, koňovití střelu brankář vyrazil před Majtán, ale ten hlavou míč poslal zblízka nad, další nepříjemná střela konu letěla těsně vedle av nastaveném čase Chvátalová krásnou dělovku zastavilo břevno branky hostů .

Seničania iv druhém poločase pokračovaly v nastoupeném ofenzivním trendu a podali jeden z nejlepśích domácích výkonů v sezóně. Aktivitu přetavili v 53. minutě do vedení, když se kapitán Piroska prosadil netradičně hlavou po centru Hlohovského. Poté byl v šanci Pavlík, na druhé straně nevyužil zaváhání obrany Peňaška. V 71.minutě vyšel Záhorákom rychlý protiútok, akci Piroska s Hlohovský zakončil nekompromisní střelou pod břevno Kalabiška a dal svůj pátý tohtosezónny gól – 3: 1. Další zásah visel na vlásku, dobré možnosti měli Piroska i Hlohovský. V nastaveném se ještě podařilo hostům alespoň korigovat, když po přihrávce Liptáka trefil z pětky Ľupták, na vyrovnání ale už hostům nezbyl čas. Senica si tak i díky skvělému povzbuzování domácího “kotle” připsala zasloužené tři body.

Pavel Hapal, trenér Senice: “Jsem spokojen s výsledkem. Zklamaný jsem však z úvodu setkání, byli jsme velmi nepřesní, ztrácely jsme míče. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků. Závěr první 45 -minútovky a druhý poločas patřily nám. Vypracovali jsme si dostatek příležitostí.Mrzí mě poslední inkasovaný gól, ale jsem s výsledkem spokojený, potvrdili jsme tři body z Myjavy, což mě těší. “

Norbert Hrnčár, trenér Dukly: “neodehrály jsme dnes špatný zápas. Byli jsme dostatečně aktivní směrem dopředu, vypracovali jsme si i příležitosti. Na druhé straně jsme nechali domácím hodně prostoru na vlastní polovině, což tak kvalitní mužstvo jako Senica dokázala využít. “